Naše tipy

Český Krumlov:

O Českém Krumlově toho již bylo napsáno hodně, tak jen zmíníme, že tento krásný a historický skvost stojí za to navštívit.

https://www.ckrumlov.info/cz/top-ten-pamatek/

Město Prachatice:

Město Prachatice leží v jihozápadní příhraniční části Čech. Okolí města je tvořeno podhorskou vrchovinou s dominantním vrcholem Libína (1096 m n.m.), která plynule přechází v horské pásmo Šumavy. Městem protéká Živný potok, západně od města se nachází řeka Blanice a Husinecká přehrada.

https://prachatice.eu/pamatky-a-pametihodnosti/gs-2576

Husinec:

Zhruba 4,5km od města Prachatice se nachází malebné městečko Husinec, které je slavné díky Mistru Janu Husovi, který se zde dne 6.6.1369 narodil ve zdejším domku. Veřejnosti je tento dům za malý poplatek zpřístupněn po celý rok. Zároveň se zda nachází Husinecká přehrada, která byla otevřená v červnu roku 1939 a její výstavba stále více jak 16 miliónů korun. V letech 1939 – 1945 hrází probíhala hranice protektorátu Čechy a Morava.

https://www.husinec.cz/zajimavosti/rodny-domek-mistra-jana-husa/

https://www.husinec.cz/zajimavosti/husinecka-prehrada/

Zřícenina hradu Dívčí kámen:

Odpočinek v Krumlově jednoznačně velí okusit také něco z přírodních a historických úkazů za hranicemi města. Jedna z nejrozsáhlejších středověkých památek čeká hned za humny, na vysokém ostrohu nad soutokem Vltavy a Křemežského potoka. Překrásná příroda i těsná blízkost keltského oppida činí z romantické zříceniny hradu Dívčí kámen výletní cíl, který si nemůžete nechat ujít.

https://www.ckrumlov.info/cz/pamatky-a-kultura-241-hrad-divci-kamen/

Vodní nádrž Lipno:

Rožmberk nad Vltavou:

Velešín a Vodní nádrž Římov:

Veselí nad Lužnicí:

Město Veselí nad Lužnicí (6500 obyvatel) se rozkládá na soutoku řek Lužnice a Nežárky a Bechyňského potoka v nadmořské výšce okolo 410 metrů.
Město je ze severu vstupní branou „do krajiny dvojího nebe“ – Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko s rozsáhlými vodními plochami, která byla jako
oblast mimořádného přírodovědného významu již v roce 1977 zařazena do sítě biosférických rezervací UNESCO. Lákadlem pro turisty je tu především voda – řeky, pískovny, rybníky, nespočet nenáročných tras pro cyklovýlety i pro pěší turistiku a možnost podnikat výlety na hrady, zámky a do měst v blízkém okolí. Veselí nad Lužnicí i jeho okolí je ideálním místem pro rodinnou dovolenou a aktivní trávení volného času.

https://veseli.cz/pamatky/os-27559/p1=49163